رویدادها رویدادها

بازگشت به صفحه کامل

متن تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه یونیدرو با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

متن تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه یونیدرو با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران


 

در راستای اجرای سیاست ارتباط صنعت و دانشگاه برای بهره­ مندی از توان علمی تحقیقاتی دانشگاه تهران، برای توسعه همه جانبه و شناسایی راه ­های افزایش مشارکت در عرصه ­های گوناگون تخصصی، این تفاهم­نامه با مفاد زیر،  بین دانشگاه تهران به نمایندگی دکتر رحمت ستوده قره باغ و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی جناب آقای وجیه ا... جعفری که در این تفاهم­نامه به ترتیب دانشگاه و شرکت نامیده می­شوند، منعقد می­گردد.

الف) کلیات

هدف از انعقاد این تفاهم­نامه ایجاد همکاری بین دانشگاه و شرکت در زمینه­های زیر با استفاده از امکانات طرفین (اعم از توانمندی­های علمی، تحقیقاتی، نیروی انسانی و پشتیبانی) است. امضای این تفاهم نامه هیچگونه تعهد حقوقی و مالی برای طرفین ایجاد نمی‌کند و تعهدات در قالب قراردادهای مستقل که برای هر مورد جداگانه تهیه و تنظیم خواهد شد، مشخص می‌گردد.

ب) همکاری­های تحقیقاتی

موارد قابل همکاری شامل شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی در حوزه‌هایی مانند ارتقای بهره‌وری، فناوری و بهینه‌سازی از مرحله اکتشاف تا فرآوری، مطالعات فرآوری، ژئوفیزیک، مطالعات زمین‌شناسی، طراحی استخراج، مطالعات فنی و اقتصادی، راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه و مطالعات زیست محیطی با جدیدترین روش‌های موجود در دنیا، بررسی نیاز به فنآوری های نوین توسط کارشناسان طرفین و برنامه ریزی جهت نیل به موارد اولویت دار، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت، اجرای پروژه‌های پژوهشی کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی و سایر موضوعات مرتبط، با تفاهم طرفین می‌باشد.

ج) تاییدات طرفین

ماده 1- دانشگاه نیازهای پژوهشی مورد نیاز شرکت را مورد بررسی قرار داده و پروپوزال تهیه شده را در اختیار شرکت قرار خواهد داد.

ماده 2- دانشگاه بر حسب ضرورت، از پتانسیل تفاهم‌نامه‌های منعقده بین‌المللی خود در راستای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های شرکت اقدام خواهد کرد.

ماده 3- در انجام طرح­های پژوهشی، دانشگاه به عنوان مشاور و مجری همکاری خواهد نمود. تأمین اعتبار مالی طرح­های پژوهشی مصوب، با شرکت یا همکار صنعتی ثالث و یا ظرفیت‌های مربوط به آیین نامه اجرایی تبصره 10 الحاقی ماده 14 قانون معادن موضوع بند الف ماده 35 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ظرفیت‌های مشخص شده در تبصره 9 قانون بودجه خواهد بود.

ماده 4- طرفین نظرات و پیشنهادهای مورد علاقه خود را به یکدیگر اعلام و پس از بررسی و تبادل نظر برای اجرایی شدن آن همکاری و اقدام خواهند نمود.

ماده 5- دانشگاه و شرکت در خصوص برگزاری همایش­های مشترک (دعوت از اساتید و صاحبنظران) و انتشار نتایج حاصل از آن همکاری خواهند نمود.

ماده 6- دانشگاه و شرکت در مورد انتشار نتایج حاصل از تحقیقات مشترک و سایر مطالب و منابع علمی بر اساس ضوابط و مقررات جاری طرفین عمل خواهند نمود.

ماده 7- دانشگاه شرایط لازم برای بهره­مندی شرکت از امکانات آزمایشگاه­ها و کتابخانه­های متعلق به خود را مطابق قوانین مربوطه فراهم خواهد نمود.

ماده 8- شرکت بخشی از ظرفیت کارآموزی و کارورزی مجموعه تحت پوشش خود را به دانشجویان دانشگاه اختصاص خواهد داد. انتخاب دانشجویان کارآموز و کارورز بر اساس ضوابط داخلی شرکت و آیین‌نامه‌های ابلاغی وزارت صمت خواهد بود.

ماده 9- شرکت نسبت به همکاری در زمینه بازدید اساتید دانشگاه از مجتمع‌های تحت پوشش به منظور بررسی مشکلات و نیز تعریف پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان دانشگاه همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

ماده 10- دانشگاه و شرکت زمینه­های لازم برای برگزاری کلاس­ها و دوره­های آموزشی مشترک را فراهم خواهند نمود.

د) نحوه اجرا

ماده 11- حداکثر یک ماه پس از امضاء و مبادله تفاهم­نامه، نمایندگان دو طرف تعیین و به طرف مقابل معرفی خواهند گردید.

ماده 12- اجرای برنامه ­ها و عملیات مورد نیاز در چارچوب این تفاهم­نامه با عاملیت مؤسسه یونیدرو و در قالب قراردادهای مستقل که برای هر مورد جداگانه تهیه و تنظیم خواهد شد، صورت می­گیرد.

ماده 13- هریک از طرفین متعهد می­گردند اطلاعات اخذ شده از طرف مقابل را محرمانه قلمداد نموده و به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم و بدون هماهنگی و اخذ تایید کتبی از طرف مقابل در اختیار شخص حقیقی و حقوقی دیگری قرار ندهند.

این اطلاعات شامل توضیحات، نقشه ­ها و مشخصات فنی، پیشنهادهای فنی و یا اقتصادی، نرم افزارهای رایانه­ای و یا هر نوع مدرک دیگری است که از سوی طرف مالک محرمانه تلقی گردد، خواهد بود.

ماده 14- این تفاهم نامه از تاریخ ابلاغ به مدت سه  سال معتبر است که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

ماده 15- این تفاهم ­نامه در پانزده ماده در تاریخ 19/12/1397 و در سه نسخه که هر یک به منزله نسخه اصلی تلقی می­گردد و دارای اعتبار واحد است به امضای طرفین رسیده و قابل اجرا است. 

دریافت فایل تفاهم نامه