نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استقبال ایده پردازان از نخستین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی

استقبال ایده پردازان از نخستین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی


97/04/09

نخستین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی مورد استقبال ایده پردازان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهشید فروهی، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه یونیدرو از استقبال ایده‌پردازان از نخستین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی خبر داد و افزود: تا کنون 20 ایده با محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و پیش‌بینی می‌شود ایده‌های بیشتری تا پایان مهلت دریافت ایده‌ها (11 تیر ماه) به دبیرخانه ارسال شود.

فروهی اظهار کرد: نخستین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی در 6 محور طی روزهای 23 و24 تیر سال جاری برگزار می‌شود و از بین ایده‌های ارسالی به دبیرخانه، 10 ایده برتر انتخاب و به آنها جایزه داده می‌شود.

وی یادآور شد: جشنواره مذکور در شش محور با محوریت فناوری‌های نوین اکتشاف، استخراج، فرآوری و صنایع معدنی با تأکید فاوا، نانو و بایو، مدیریت انرژی و آب در معدن و صنایع معدنی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی، محصولات نوین و کاربردهای جدید مواد معدنی، مدیریت پسماند و باطله معدن و صنایع معدنی، خدمات پشتیبان زنجیره معدن و صنایع معدنی برگزار می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه یونیدرو خاطرنشان کرد: با توجه به انجام مذاکرات و پیگیری‌های یونیدرو با دانشگاه تهران، معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، توافق شده است تا هر یک به سهم خود به ایده‌پردازان را در ایجاد بستر مناسب برای تجاری‌سازی ایده‌های برگزیده در این جشنواره کمک کنند.

جواد سلطان‌زاده، مشاور پژوهشی یونیدرو، ضمن ابراز خرسندی از تعداد ایده‌های ارسالی به جشنواره گفت: مخاطبان این جشنواره از 3 گروه دانشگاهیان، فعالان صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل می‌شوند که خوشبختانه تاکنون جشنواره مورد استقبال تمامی گروه‌ها قرار گرفته و تنوع در ایده‌پردازان را داریم.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال ایده‌های خود به سایت مؤسسه مشترک پژوهشی و آموزشی ایمیدرو و دانشگاه تهران به آدرس www. unidro. ut. ac. ir حداکثر تا 11 تیر مراجعه کنند.

لینک خبر