آخرین اخبار یونیدرو آخرین اخبار یونیدرو

باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی توسط شرکت کانساران بینالود با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی یونیدرو افتتاح شد

تازه های یونیدرو تازه های یونیدرو

رویدادها رویدادها

متن تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه یونیدرو با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

متن تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه یونیدرو با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران


 

در راستای اجرای سیاست ارتباط صنعت و دانشگاه برای بهره­ مندی از توان علمی تحقیقاتی دانشگاه تهران، برای توسعه همه جانبه و شناسایی راه ­های افزایش مشارکت در عرصه ­های گوناگون تخصصی، این تفاهم­نامه با مفاد زیر،  بین دانشگاه تهران به نمایندگی دکتر رحمت ستوده قره باغ و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی جناب آقای وجیه ا... جعفری که در این تفاهم­نامه به ترتیب دانشگاه و شرکت نامیده می­شوند، منعقد می­گردد.

الف) کلیات

هدف از انعقاد این تفاهم­نامه ایجاد همکاری بین دانشگاه و شرکت در زمینه­های زیر با استفاده از امکانات طرفین (اعم از توانمندی­های علمی، تحقیقاتی، نیروی انسانی و پشتیبانی) است. امضای این تفاهم نامه هیچگونه تعهد حقوقی و مالی برای طرفین ایجاد نمی‌کند و تعهدات در قالب قراردادهای مستقل که برای هر مورد جداگانه تهیه و تنظیم خواهد شد، مشخص می‌گردد.

ب) همکاری­های تحقیقاتی

موارد قابل همکاری شامل شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی در حوزه‌هایی مانند ارتقای بهره‌وری، فناوری و بهینه‌سازی از مرحله اکتشاف تا فرآوری، مطالعات فرآوری، ژئوفیزیک، مطالعات زمین‌شناسی، طراحی استخراج، مطالعات فنی و اقتصادی، راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه و مطالعات زیست محیطی با جدیدترین روش‌های موجود در دنیا، بررسی نیاز به فنآوری های نوین توسط کارشناسان طرفین و برنامه ریزی جهت نیل به موارد اولویت دار، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت، اجرای پروژه‌های پژوهشی کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی و سایر موضوعات مرتبط، با تفاهم طرفین می‌باشد.

ج) تاییدات طرفین

ماده 1- دانشگاه نیازهای پژوهشی مورد نیاز شرکت را مورد بررسی قرار داده و پروپوزال تهیه شده را در اختیار شرکت قرار خواهد داد.

ماده 2- دانشگاه بر حسب ضرورت، از پتانسیل تفاهم‌نامه‌های منعقده بین‌المللی خود در راستای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های شرکت اقدام خواهد کرد.

ماده 3- در انجام طرح­های پژوهشی، دانشگاه به عنوان مشاور و مجری همکاری خواهد نمود. تأمین اعتبار مالی طرح­های پژوهشی مصوب، با شرکت یا همکار صنعتی ثالث و یا ظرفیت‌های مربوط به آیین نامه اجرایی تبصره 10 الحاقی ماده 14 قانون معادن موضوع بند الف ماده 35 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ظرفیت‌های مشخص شده در تبصره 9 قانون بودجه خواهد بود.

ماده 4- طرفین نظرات و پیشنهادهای مورد علاقه خود را به یکدیگر اعلام و پس از بررسی و تبادل نظر برای اجرایی شدن آن همکاری و اقدام خواهند نمود.

ماده 5- دانشگاه و شرکت در خصوص برگزاری همایش­های مشترک (دعوت از اساتید و صاحبنظران) و انتشار نتایج حاصل از آن همکاری خواهند نمود.

ماده 6- دانشگاه و شرکت در مورد انتشار نتایج حاصل از تحقیقات مشترک و سایر مطالب و منابع علمی بر اساس ضوابط و مقررات جاری طرفین عمل خواهند نمود.

ماده 7- دانشگاه شرایط لازم برای بهره­مندی شرکت از امکانات آزمایشگاه­ها و کتابخانه­های متعلق به خود را مطابق قوانین مربوطه فراهم خواهد نمود.

ماده 8- شرکت بخشی از ظرفیت کارآموزی و کارورزی مجموعه تحت پوشش خود را به دانشجویان دانشگاه اختصاص خواهد داد. انتخاب دانشجویان کارآموز و کارورز بر اساس ضوابط داخلی شرکت و آیین‌نامه‌های ابلاغی وزارت صمت خواهد بود.

ماده 9- شرکت نسبت به همکاری در زمینه بازدید اساتید دانشگاه از مجتمع‌های تحت پوشش به منظور بررسی مشکلات و نیز تعریف پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان دانشگاه همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

ماده 10- دانشگاه و شرکت زمینه­های لازم برای برگزاری کلاس­ها و دوره­های آموزشی مشترک را فراهم خواهند نمود.

د) نحوه اجرا

ماده 11- حداکثر یک ماه پس از امضاء و مبادله تفاهم­نامه، نمایندگان دو طرف تعیین و به طرف مقابل معرفی خواهند گردید.

ماده 12- اجرای برنامه ­ها و عملیات مورد نیاز در چارچوب این تفاهم­نامه با عاملیت مؤسسه یونیدرو و در قالب قراردادهای مستقل که برای هر مورد جداگانه تهیه و تنظیم خواهد شد، صورت می­گیرد.

ماده 13- هریک از طرفین متعهد می­گردند اطلاعات اخذ شده از طرف مقابل را محرمانه قلمداد نموده و به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم و بدون هماهنگی و اخذ تایید کتبی از طرف مقابل در اختیار شخص حقیقی و حقوقی دیگری قرار ندهند.

این اطلاعات شامل توضیحات، نقشه ­ها و مشخصات فنی، پیشنهادهای فنی و یا اقتصادی، نرم افزارهای رایانه­ای و یا هر نوع مدرک دیگری است که از سوی طرف مالک محرمانه تلقی گردد، خواهد بود.

ماده 14- این تفاهم نامه از تاریخ ابلاغ به مدت سه  سال معتبر است که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

ماده 15- این تفاهم ­نامه در پانزده ماده در تاریخ 19/12/1397 و در سه نسخه که هر یک به منزله نسخه اصلی تلقی می­گردد و دارای اعتبار واحد است به امضای طرفین رسیده و قابل اجرا است. 

دریافت فایل تفاهم نامه

 

                                                    

 

 

 


خبرها و اطلاعیه ها خبرها و اطلاعیه ها

نمایش 1 - 18 از 22 نتیجه
آیتم در هر صفحه 18
از 2