پیمایش پیمایش

مهلت ثبت ایده جشنواره ایده‌های‌ارزش‌آفرین معدن و صنایع به دلیل استقبال ایده‌پردازان تمدید شد.

مهلت ثبت ایده جشنواره ایده‌های‌ارزش‌آفرین معدن و صنایع به دلیل استقبال ایده‌پردازان تمدید شد.


دکتر سید محمدمهدی میرعابدی، دبیر اجرایی جشنواره اینوماین 2 از استقبال ایده‌پردازان از دومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی خبر داد و افزود ایده‌های گوناگونی از طرف افراد حقیقی و حقوقی با محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و پیش‌بینی می‌شود با تمدید مهلت ثبت ایده‌ها، ایده‌پردازان بیشتری بتوانند ایده‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

میرعابدی اظهار کرد: دومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی در 7 محور طی روزهای 5 تا 7 بهمن ماه سال برگزار می‌شود و از بین ایده‌های ارسالی به دبیرخانه، 10 ایده برتر انتخاب و به آنها جایزه داده می‌شود و علاوه بر این ایده‌های منتخب این امکان را خواهند داشت که در مرکز نوآوری ایمیدرو مستقر شوند و از حمایت‌های این سازمان جهت پیشبرد اهداف خود بهره‌مند گردند.

وی یادآور شد: جشنواره مذکور علاوه بر بخش مسابقه ایده دو بخش دیگر نیز خواهد داشت که نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و پنل‌های ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و صنعتی از این جمله است.

دبیر اجرایی جشنواره اینوماین 2 خاطرنشان کرد با توجه به انجام مذاکرات و پیگیری‌های یونیدرو با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دانشگاه تهران، معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان پدافند غیرعامل و شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه ایمیدرو توافق شده است تا هر یک به سهم خود به ایده‌پردازان در ایجاد بستر مناسب برای تجاری‌سازی ایده‌های برگزیده در این جشنواره کمک کنند.

دکتر امید اصغری رئیس مؤسسه یونیدرو نیز ضمن ابراز خرسندی از تعداد ایده‌های ارسالی به جشنواره گفت اهمیت توجه به هم‌نشینی ایده‌پردازان و صاحبان مسئله و همچنین رویکرد تعاملی بازیگران حوزه معدن و صنایع معدنی، اهمیت ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌ها را به عنوان یک بخش کلیدی و مهم جشنواره نشان می‌دهد. ایشان با تأکید بر روی بخش ریورس پیچ (ارائه نیازهای فناورانه) به عنوان حلقه اتصال شرکت‌های دانش‌بنیان و ایده‌ها با صنعت اشاره نمودند که این ظرفیت در جشنواره وجود دارد که شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه معدن وصنایع معدنی که مسئله فناورانه خود را شناسایی کرده‌اند بتوانند شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و ایده‌های متناسب با نیاز خود را شناسایی و جذب کنند. شرکت‌ها و سازمان‌های متقاضی می‌توانند تا 25 دی ماه در این زمینه با اعلام نیازهای فناورانه خود به دبیرخانه جشنواره اعلام آمادگی بفرمایند.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال ایده‌های خود به سایت مؤسسه یونیدرو (مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو) به آدرس www.unidro.ut.ac.ir حداکثر تا 17 دی ماه مراجعه کنند.